В ОЧІКУВАННІ МОРАЛЬНИХ АВТОРИТЕТІВ?

Я не захоплений тим, що і як пише Виктор Небоженко. Це його інтерв‘ю пояснює і прояснює природу цього «вєдущего політолога».

Зверніть увагу, що і як він говорить про політичний бомонд, про корупцію, про окремих політиків… Він хоч і зарікається не переходити на персоналії, аж надто багато уваги приділяє якраз персоналіям (особливо – Порошенкові).

Небоженко багато говорить про суспільство й державність. Хоч він і вживає слова «Украіна», «украінскій», в його концепції немає України й нічого українського. Але він хоче, щоб його три сини й онуки жили в «етой странє».

Зате з нього так і пре «русскій мір», хоч він і критикує Путіна і все таке інше, пов‘язане з Росією.

Хоч Небоженко, як випливає з контексту розмови, трохи обізнаний з Америкою, навіть подорожував з приятелем по Техасу, совкова ментальність проявляє в ньому упередженість до всього, пов‘язаного з США. «Проіскі амєріканского імперіалізма», хай він і не вживає цього виразу, бачаться йому скрізь і всюди.

І все тому, що він не бачить Україну, не бачить українське суспільство, низький рівець національної свідомості й громадянської відповідальності цього суспільства, а відтак і електорату, і політикуму, й себе самого.

Така-от драма людини, яка намагається як у часі, так і в просторі бути і вдома, і замужем.

Таких політологів в Україні, на жаль, чимало. На рівні підсвідомості, як пересічні громадяни України, вони відчувають проблеми й больові точки політичного повсякдення й державотворення.

Українобіжна політична псевдоеліта так само відірвана від України й підсвідомо розчаровується в таких політологах і звертає свої погляди на чужинців то з Росії, то з Америки, ще більше віддаляється від України, украінських реалій і всього українського.

Національно незріле, сонне, інертне, дезорієнтоване українське суспільство тим часом викидає лаву за лавою емоції невдоволення і все ще сподівається на прихід месії – байдуже якого походження, аби лиш не свого (ну, немає ж пророка в своїй вітчизні!).

Інакше чому б панові Небоженку бути таким скептичним до інституту моральних авторитетів, яких він вважає прикупленими?

Неприкуплені, справжні моральні авторитети неодмінно появляться і проявляться серед тих, хто освітою й просвітою пробудить українське суспільство, піднесе його національну свідомість та громадянську відповідальність, поверне до національних традицій і звичаїв.

* * *

Мушу сказати пару слів і з приводу позиції журналістки – Галини Плачинди. Не впізнав я в ній продовжувачки справи свого батька, а мого старшого колеги й навчителя Сергі Плачинди.

Володимир Іваненко

Український Університет

18 листопада 2017 р.

Небоженко: Мы должны «наесться» Петром Алексеевичем, чтобы выработалось противоядие | Новости – МИР

https://iamir.info/50914-nebozhenko-my-dolzhny-naestsja-petrom-alekseevichem-chtoby-vyrabotalos-protivojadie

*

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: