ДО ПИТАННЯ ПРО ІДЕЮ УКРАЇНСЬКОЇ ВІЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ

Рефлексолог/рефлексотерапевт із Канади Olga Stavroullakis написала в коментарях:

«Ви, пане Іваненко, вживаєте правильні слова і помилкові посили. Це ВИ, шановний, нічого не зрозуміли з того, що відбувається в Україні. А відбувається окупація, олігархізація, русифікація і повне знищення всіх ознак демократії. Про незалежність вже навіть не згадую. І Федоров. і СААКАШВІЛІ прекрасно це розуміють. а ви воду в ступі товчете- вам подавай “етнічних” українців. 26 років носилися з цією тезою- роз*єднали країну, порвали на шматки, майже знищили…. ІДЕЯ УКРАЇНСЬКОЇ ВІЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ зараз- найголовніше. Знищити гідру корупції. яка страшніша за зовнішнього ворога. Зрештою, ви ж не чуєте….»

(Див. коментарі до мого запису тут: https://www.facebook.com/volodymyr.ivanenko/posts/1938380032841995).

Ось моя відповідь їй. Думаю, над цим варто замислитися й іншим:

* * *

Час переконає вас у тому, що я маю рацію. Ви самі ж про це потім і скажете, кусаючи лікті.

Я ніде й ніколи не закликаю «подавай “етнічних” українців». Я закликаю до піднесення української національної свідомості (незалежно від етнічного походження).

Класичний приклад вам – родини Косачів і Драгоманових, а ще – В‘ячеслав Петр (чех), Юрій Шевельов (німець), Іван Кавалерідзе (грузин), Дмитро Донцов, Геннадій Коновалов та ін. (росіяни), Ґолдман, Кацнельсон та ін. (євреї)… Прикладів, на кого рівнятися, – маса.

Олігархізація, русифікація, знищення ознак демократії, корупція і все інше – це НАСЛІДКИ, і ви їх ніколи не поборете, не викорінивши причин. А причини-то якраз і лежать у площині саме національної свідомості й громадянської відповідальності.

Ви пишете, що «ІДЕЯ УКРАЇНСЬКОЇ ВІЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ зараз – найголовніше» (це й мій головний посил), але заглушені популістською риторикою названих і неназваних осіб, ви не бачите, не чуєте, ба навіть не хочете бачити й чути, що виділеної вами ж ІДЕЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВІЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ у текстах і виступах цих людей НЕМАЄ.

Знайдіть мені бодай одно посилання, де Саакашвілі згадує про це. Не знайдете! Бо немає УКРАЇНИ ні в душах, ні в серцях, ні навіть у побрехеньках цих людей.

Не виходить із Саакашвілі Кавалерідзе (наш найславетніший грузин), а з Фьодорова – Донцов чи хоча б Коновалов… То яку ІДЕЮ УКРАЇНСЬКОЇ ВІЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ можна пов‘язувати з їхніми іменами?!

Україну справді роз‘єднують, але й тут ви не розумієте суті. Хто роз‘єднує? З одного боку «русскій мір» в усіх його прямих проявах (із Саакашвілі в їхньому числі), а з другого – ПСЕВДОнаціоналісти й нацисти (породжені тим же «русскім міром») опосередковано.

Україну справді треба об‘єднувати, і об‘єднувати справді навколо ІДЕЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВІЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ. Але зробити це можна лише через українізацію, піднесення національної свідомості й громадянської відповідальності українського суспільства, а відтак зміну суспільного устрою та системи урядування.

Про ці речі ваші «герої» не говорять і ніколи не заговорять. Бо немає й не буде у них такого завдання. Ніколи й за жодних обставин.

*

Більше тут:

ФЕНОМЕН МІХО СААКАШВІЛІ Й УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТИЧНІ РЕАЛІЇ

М. СААКАШВІЛІ ЯК ДЗЕРКАЛО ПРОБЛЕМ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У СВІТОВОМУ ВИМІРІ

«ГРУЗИНСЬКЕ ПИТАННЯ» І УКРАЇНСЬКЕ НАЦІЄТВОРЕННЯ ТА ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

НАГАЛЬНІСТЬ СИСТЕМНИХ ЗМІН

З ЧОГО І ЯК ПОЧАТИ?

Володимир Іваненко

Український Університет

17 грудня 2017 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: