КОЛИ СИСТЕМНУ ПРОБЛЕМУ ХОЧУТЬ РОЗВ’ЯЗАТИ БАЗАРНИМ МЕТОДОМ

Спроби ситуативного розв‘язання мовного питання, як бачимо, дають тільки зворотний ефект.

Здавалося б, українізатори типу Ірини Фаріон мають рацію. Наступаючи на «мозолі» українського суспільства, вони, однак, досягають зворотного результат і лише збурюють суспільство.

Це, власне, це якраз є причиною того, що їм важко зрозуміти просту річ: якщо не спрацьовує один метод, його треба замінити іншим, ефективнішим. Ефективним методом у цій справі може бути лише СИСТЕМНИЙ ПІДХІД.

Тільки широкомасштабна системна українізація через сутнісну українізацію освіти й просвіти, засобів масової інформації принесе бажаний результат на функціональному рівні, тобто у мовному питанні.

Ситуативники ж не хочуть навіть обговорювати теми системної українізації, що свідчить про виразно провокаційний (не плутати з провокативністю) характер їхніх емоційно наснажених акцій.

Коли домінують емоції, а не розум, ситуативники не замислюються над тим, що рівень національної свідомості й громадянської зрілості українського суспільства занадто низький для того, щоб отак апелювати до нього й сподіватися на бажаний результат.

ТАК ВИХОДИТЬ ЗАВЖДИ, КОЛИ СИСТЕМНУ ПРОБЛЕМУ ХОЧУ РОЗВ’ЯЗАТИ БАЗАРНИМ МЕТОДОМ. І ТАК БУДЕ ДОТИ, ПОКИ НАШІ СИТУАТИВНИКИ НЕ ОСТУДЯТЬ СВОЇ ГОЛОВИ І ВІЗЬМУТЬСЯ ЗА СПРАВУ З ГАРЯЧИМ СЕРЦЕМ, АЛЕ З ХОЛОДНИМ РОЗУМОМ.

* * *

Відповідь одному з коментаторів:

Щоб ті мільйони задумалися над проблемою, до них треба прийти з освітою та просвітою, з притомною інформаційно-роз‘яснювальною роботою.

Освіта і просвіта за своєю суттю залишаються совковими, ЗМІ – монополія Москви. Замість того, щоб українізувати освіту, просвіту і ЗМІ (не тільки в плані банального переходу на українську мову, а сутнісно, ментально), й вмикати всі важелі україноцентричного впливу на суспільну свідомість, ви намагагаєтеся докричатися до національно несвідомої й громадянськи безвідповідальної маси з вимогою негайно заговорити українською мовою.

Такий підхід викликає лише негативну реакцію, посилює спротив вашим старанням і, за великим рахунком, є провокаційною роботою на користь ворога.

Це – те, що й роблять люди, які ідентифікують себе «націоналістами», але не можуть навіть пояснити суть своєї ідеології, яка очевидно не має нічого спільного з національними традиціями і звичаями.

* * *

Приєднуйтеся до випрацювання проекту Національної програми українізації України (https://m.facebook.com/Ukrainization4Ukraine/).

Творіть Рух за українізацію України (https://m.facebook.com/groups/771863622990043) і включайтеся в системну роботу.

Володимир Іваненко

Український Університет

4 травня 2018 р.

https://www.facebook.com/volodymyr.ivanenko/posts/2096923700320960

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: