М. СААКАШВІЛІ ЯК ДЗЕРКАЛО ПРОБЛЕМ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У СВІТОВОМУ ВИМІРІ

Якщо, то… Якщо, то… Так аналітики українського походження за межами України коментують арешт М. Саакашвілі.

Я також часом схиляюся до такого підходу і з приводу попередньої спроби арешту, з-під якого Саакашвілі втік, а генпрокурор Луценко оприлюднив отой знаковий аудіозапис. Я тоді написав: якщо, то…

У своїх нотатках «Феномен Міхо Саакашвілі й українські політичні реалії» (див.: https://www.facebook.com/volodymyr.ivanenko/posts/1838411659505500) ще раніше я висловив і думку про те, що Саакашвілі є «героєм» грандіозної вистави, яка успішно триває, поповнюючись новими актами.

Але мене більшою мірою непокоїть не так Саакашвілі, ба навіть і друг його студентських років, а тепер президент України П. Порошенко, як стан українського суспільства.

Тому що всі проблеми України криються не в стовідсотково корумпованій політичній еліті, про що я почав писати про це ще двадцять років тому (див. тут: http://www.ukrweekly.com/old/archive/1997/119716.shtml), а в тому стані, в якому ось уже чверть століття перебуває українське суспільство, про що я чи не найбільше пишу останнім часом.

Емоційну вразливість українського суспільства, брак у ньому притомних україноцентричних громадсько-політичних організацій, дезорієнтованість і гнітючу пасивність національної інтелектуальної еліти по-чорному використовують антиукраїнські й українобіжні політичні сили, організовані злочинні угрупування та зовнішні вороги України й усього українського.

Українське суспільство перебуває в такому жахливому стані, коли навіть освічені люди не сприймають і не розуміють найпростішу інформацію (див., напр.: https://www.facebook.com/volodymyr.ivanenko/posts/1930513940295271).

В суспільстві, в суспільному устрої України, в системі урядування суто радянського зразка заховані причини усіх бід і нещасть, з якими бореться Україна.

На жаль, цього не розуміють в Україні. Ще більше цього не розуміють за межами України – ні політики, ні фахівці (експерти). Серед останніх, на жаль, дуже багато таких, кого й фахівцями важко назвати.

Найпечальніше ж у тому, що либонь в усіх країнах світу (і в США – особливо) в істеблінтешменті, в мозкових центрах, в університетських аудиторіях домінує якщо не російське, то проросійське бачення всього, що будь-якою мірою стосується України, українського суспільства і всього українського.

Багато з цих фахівців-експертів мають російське походження, а переважна більшість тих, що не мають російських коренів, є продуктом російських або проросійських наукових шкіл, і їхній світогляд не виходить за межі російського інформаційного простору.

Це не означає, що в масі своїй ці люди є носіями ідеологічних поглядів Кремля. Формально вони можуть бути ідеологічними противниками російського імперіалізму або й відвертими ворогами Росії. Фактично ж вони є носіями або ретрансляторами російського менталітету й отже – російського або проросійського бачення України й усього українського.

Нам годилося б якомога активніше виводити Україну, українське суспільство й усе українське з-під такого непродуктивного впливу.

Володимир Іваненко

Український Університет

8 грудня 2017 р.

https://www.facebook.com/volodymyr.ivanenko/posts/1931099126903419

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: