ЦІКАВЕ АМЕРИКАНОЗНАВСТВО Другий день Різдвяних святок

Прислухаюся до сьогоднішніх розмов американців… Обговорюють, що в кого було на Різдвяну вечерю в неділю, що на святковий обід у понеділок…

При тому, що в американців немає ні куті, ні дванадцяти різдвяних страв, ні будь-чого іншого, що пов‘язувало б тутешнє Різдво з нашою «їстівною» традицією, вони, бачите, за якимось незбагненним покликом предків порушують тему різдвяної їжі.

Зазвичай на Різдво в Америці багато не їдять. Різдво – більше свято для обміну подарунками. Їх можуть розігрувати в лотерею. У підслуханій розмові молода американка розповідає приятелеві, що у розиграші дісталося матері, старшій та молодшій сестрам…

Чую перелік ужиткових речей. Мати щось там виграла таке, що їй навряд чи знадобиться, отож вирішено, що вона віднесе виграш у дитсадочок, в якому працює… Хтось із кимось обмінявся виграшами… Головне – в тому, що «всі мали фан», себто порозважалися.

…Найбільше американці їдять на День Вдячності. Але там на тему їжі немає чого обговорювати: стандартний набір страв, стандартний смак і стандартний спосіб поїдання. Це – якщо спрощувати та огрублювати.

Насправді ж американське застілля на День Вдячності своєю ритуальністю більше нагадує наше Різдво, ніж власне їхнє Різдво.

А от українська Різдвяна традиція проявиться тут 6 – 7 січня. Не так уже й масово в українських громадах, але все ж…

Володимир Іваненко

26 грудня 2017 р.

Christmas Day in the United States

https://www.timeanddate.com/holidays/us/christmas-day

*

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: