ЦІКАВЕ АМЕРИКАНОЗНАВСТВО Сепаратистські настрої в Каліфорнії

Дік Морріс коментує цікаву ініціативу історично консервативних фермерських районів Тихоокеанського узбережжя, які хочуть відділитися від історично ліберального найбільшого за кількістю населення в США штату Каліфорнія.

В історії США подібний прецедент уже був, пояснює Д. Морріс, під час Громадянської війни 1861 – 1965 років. Західна частина штату Вірджінія тоді не підтримала конфедератистські настрої у Вірджінії та інших штатах Півдня й рішуче стала на бік північних штатів, які стояли за унію (федерацію).

За наслідками референдуму 1863 року, який відбувся у розпалі Громадянської війни, президент Абрагам Лінкольн проголосив виникнення штату Західна Вірджінія.

Важко сказати, якого розвитку набере ця «сепаратистська» ініціатива каліфорнійських фермерів. Наразі невідомо, на якій стадії перебуває юридичне опрацювання ідеї та його громадське обговорення на місцях і по штату в цілому.

Цікаво буде подивитися на цю ініціативу і з погляду можливої закулісної участі в ній… Кремля.

«Рука Москви» справді може проявитися тут цілком сподіваним чином. Як ви пригадуєте, на початку агресії Московії проти України В. Путін щонайменше пару разів озвучував ідею повернення «ісконно русскіх» Каліфорнії та Аляски.

Ви можете вигуглити чимало інформації про активність росіян саме в Каліфорнії, де США вимушені були навіть закрити російське консульство.

* * *

Каліфорнія ухвалила зактнодавчий акт, який скасовує дію федерального іміграційного законодавства на теритопії штату.

Міністр юстиції (генеральний прокурор) США звернувся до суду з позовом проти штату Каліфорнія.

Дік Морріс пояснює такий крок штату прагненням демократів-ліваків зберегти і примножити свій електорат за рахунок нелегалів. Він переконаний, що федеральний уряд виграє цей суд (див.: https://www.facebook.com/Deep6TheDeepState/videos/415269138884778/).

Тим часом Каліфорнія створює прецеденти сепаратизму, які можуть повторюватися і в інших штатах.

Років двадцять тому в США визріла ініціатива випрацювати федеральне законодавство для затвердження англійської як державної мови.

Поки вивчалося це питання на експертному рівні, саме Каліфорнія поспішила ухвалити закон штату, який дозволяв функціонування на території штату іспанської мови нарівні з англійською.

Приклад Каліфорнії тоді наслідували Техас, Нью-Мексико та інші штати з великою кількістю іспаномовного населення, відтак ідея утвердження англійської як державної мови США не дійшла навіть до законопроекту.

Володимир Іваненко

Український Університет

20 січня, 13 березня 2018 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: