ЧИ МОЖНА ВИМИКАТИ УКРАЇНОЦЕНТРИЗМ?

“Я не верю в рассвет этой страны. Мы будем логичным продолжением рассвета глобального, если только к тому времени успеем заложить нужный фундамент в стране. А фундамент должны заливать все, можно начинать с любимого подъезда и себя.

Выключайте свой украиноцентризм, поздно думать масштабами страны, это можно было позволить себе в 2004. Нужно стратегировать как часть прогрессивного мира, который диктует перемены, иначе мы не успеем вообще никуда”, – це цитата із нотаток Марії Крючок (Maria Kriuchok), написаних як відгук на нотатки Юлії Мостової у “Дзеркалі тижня”, що стали однією з топових тем останніх днів

(https://www.facebook.com/kriuchok.m/posts/1831095676917192).

Заклик вимикати україноцентризм і орієнтуватися на глобалізм від молодої особи породжує тривогу.

Насторожує те, що ці рядки належать випускниці Києво-Могилянської академії, яка, схоже, зійшла з курсу, обраного на час свого відродження, і орієнтує своїх випускників на глобалізм, закладаючи в їхніх душах українобіжні устремління.

Молодим, незміцнілим особистостям невтямки, що “стратегувати як частина прогресивного світу” жодна країна не може до тих пір, поки вона залишається об’єктом світової політики.

На жаль, Україна залишається об’єктом світової політики. Відтак спочатку їй треьа стати успішним в усіх відношеннях суб’єкт світової політики.

Щоб стати успішним суб’єктом світової політики, Україна має позбутися постколоніальної меншовартості, а українське суспільство – постгеноцидного й пострадянського синдрому. А це можливо лише через самоусвідомлення, переосмислення своєї ідентичності й свого місця та ролі у сучасному світі, повернення до національних традицій та звичаїв та ін.

Усе це грунтується на україноцентризмі, але аж ніяк не на українобіжності. Українобіжність ніколи не зробить Україну світовим гравцем – це шлях у болото “русского міра”, з трясовини якого Україна ніяк не може виборсатися.

Успішний вихід України на глобальний простір здійсниться лише через українізацію. Шкода, що випускники Києво-Могилянської академії не спроможні це усвідомити.

* * *

Чесно кажучи, мене дуже насторожує те, що російськомовні українські “глобалісти” поспішають “заложіть нужниц фундамєнт в странє”. І добре, якщо то буде “ізбушка на кур’їх ножках”.

Володимир Іваненко

Український Університет

22 серпня 2017 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: