ЩО ЗА «ГРОМАДЯНСЬКОЮ ПОЗИЦІЄЮ»?

Нєкто Андрєй Кравчєнко зробив кольоровий запис у групу «Міхаіл Саакашвілі – наш прєзідєнт» (див. фото).

На жаль, я заблокований від коментування в групах, опції поширення там немає.

Залишилося одно: зробити скрін і прокоментувати поширенням на доступних мені сторінках.

Ось що я хотів би сказати:

«Цікаво було б почути відповідь самого Гриценка, у який спосіб може перемагати нація, яка посуговується чужою мовою. Чи, можливо, йдеться саме про ту націю, мовою якої написано цей текст?»

Не певен, що А. Гриценко відповість на моє запитання.

Очевидно, настав час для нотаток «Що за “Громадянською позицією”?»

На відміну від лідерів інших партій і рухів, пан Гриценко є доцентом «Могилянки» і відтак апріорі спроможний буде відповісти на мої стандартні запитання:

1. Як «Громадянська позиція» бачить українську національну ідею?

2. Яку ідеологію сповідує «Громадянська позиція» і якою мірою ця ідеологія відображає українські національні традиції і звичаї, а відтак сподівання українського народу?

3. Як «Громадянська позиція» бачить стратегію розвитку українського суспільства та української держави? Куди партія та її лідер хочуть привести Україну через десять, двадцять, п‘ятдесят років?

4. Чи замислюється «Громадянська позиція» (або хоча б інтелектуальна еліта партії) над питанням зміни соціального устрою в Україні, тобто переходу від устрою, нав’язаного російсько-імперським та радянським пануванням, до устрою, який базувався б на українських національних традиціях і звичаях?

5. Чи замислюється «Громадянська позиція» (або хоча б інтелектуальна еліта) над питання зміни системи урядування в Україні, тобто переходу від старої радянської системи до нової, яка базувалася б на українських національних традиціях і звичаях?

6. Чи думає «Громадянська позиція» над проблемами українізації України, причому не в плані банального поширення української мови, а в плані українізації сутнісної через повернення до національних традицій і звичаїв, які включають і певні морально-етичні норми, одна із яких – жити по совісті?

7. Яку позицію займає «Громадянська позиція» та її лідер щодо агресії Росії проти України? Це – далеко не останнє запитання, на яке має шукати відповідь кожен, хто збирається йти вибори президента, народних депутатів чи депутатів місцевих рад.

Сама назва партії – «Громадянська позиція» – спонукає нас поцікавитися також, якою мірою ця політична сила старається підносити рівень національної свідомості й громадянської відповідальності українського суспільства.

Нагадаю тут, що кілька років тому під час Майдану я похвалив пана полковника за озвучену ним тоді тактику виходу з політичної кризи, але водночас вказав і на брак стратегічного бачення перспективи.

Внаслідок останнього «Громадянська позиція» не потрапила до Верховної Ради, а пан Гриценко став доцентом «Могилянки».

Частиною обов‘язків доцента є науково-дослідна робота. Сподіваюся, доцент Гриценко не марнував часу і має чим відповісти на перелічені вище запитання.

Думаю, відповіді будуть цікавими для всіх.

Володимир Іваненко

Український Університет

18 квітня 2018 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: