ЩО ЗА УКРОПом?

Письменник Василь Шкляр переконаний, що УКРОП мусить повернути людям віру у зміни та чесну політику (дет. тут: http://www.ukrop.com.ua/uk/news/central/8768-vasil-shklyar-ukrop-musit-povernuti-lyudyam-viru-u-zmini-ta-chesnu-politiku).

УКРОП – Українське Об‘єднання Патріотів – одна з наймолодших політичних сил України.

Я нічого не маю проти цієї політичної сили, хоч мене й коробить використання в її назві просторічне слово, сленг, та ще й принесений із-за порєбріка тими, хто прийшов в Україну з війною.

Але якщо вже така незугарна назва влаштовує навіть високоосвічених і чутливих до слова членів цієї партії, то хай уже буде.

Як і у відношенні до інших політичних партій та рухів, мене цікавить, наскільки україноцентричною (і справді патріотичною) є ця організація та що вона пропонує українському суспільству.

Для цього у мене є стандартний набір прямих запитань як до членів партії УКРОП, так і до симпатиків партії та лідера:

1. Як УКРОП бачить українську національну ідею?

2. Яку ідеологію сповідує УКРОП і якою мірою ця ідеологія відображає українські національні традиції і звичаї, а відтак сподівання українського народу?

3. Як УКРОП бачить стратегію розвитку українського суспільства та української держави? Куди партія та її лідер хочуть привести Україну через десять, двадцять, п‘ятдесят років?

4. Чи замислюється УКРОП (або хоча б інтелектуальна еліта партії) над питанням зміни соціального устрою в Україні, тобто переходу від устрою, нав’язаного російсько-імперським та радянським пануванням, до устрою, який базувався б на українських національних традиціях і звичаях?

5. Чи замислюється УКРРА (або хоча б інтелектуальна еліта) над питання зміни системи урядування в Україні, тобто переходу від старої радянської системи до нової, яка базувалася б на українських національних традиціях і звичаях?

6. Чи думає УКРОП над проблемами українізації України, причому не в плані банального поширення української мови, а в плані українізації сутнісної через повернення до національних традицій і звичаїв, які включають і певні морально-етичні норми, одна із яких – жити по совісті?

7. Яку позицію займає УКРОП та її лідер щодо агресії Росії проти України? Це – далеко не останнє запитання, на яке має шукати відповідь кожен, хто збирається йти вибори президента, народних депутатів чи депутатів місцевих рад.

В Україні звикли так: з-поміж двох зол вибирати менше. Замість того, щоб відразу безпомильно налаштовуватися на добро. При цьому рішуче й категорично відмежовуватися від чужого і чуждого.

Розмову про те, яких змін потребує Україна, ведемо тут: https://m.facebook.com/Ukraine-System-Change-%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0-%D0%97%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0-%D0%A1%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B8-135393920538991/. Запрошуємо до участі!

Володимир Іваненко

Український Університет

17 квітня 2018 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: