БАГАТО ЗАПРОШЕНИХ, ТА МАЛО ВИБРАНИХ

Що гальмує становлення Українського Університету

У коментарях до наших інформаційних матеріалів у соцмережах нам часто закидають, що ми не демонструємо результатів і надто повільно рухаємося до визначеної мети або й зовсім не розвиваємося.

Зауваження цілком слушні й справедливі, і я думаю, що прийшов час пояснити, чим це обумовлено, в чому причини.

Ми досить активно запрошували й запрошуємо до участі в наших проектах науковців і викладачів вишів з України та української діаспори. Тих, що цікавляться співпрацею з нами, досить багато, але, на жаль, рівень їхньої підготовки і сфери їхніх інтересів, їхні чесноти, м’яко кажучи, не відповідають нашим вимогам.  

* * *

Невдовзі після реєстрації Українського Університету як неприбуткової наукової й освітньої інституції ми започаткували кілька науково-дослідних проектів, які ми вважаємо першочерговими і робота над якими, на нашу думку, має сприяти нашій роботі над структурою, напрямами наукових досліджень, навчальними планами, програмним забезпеченням онлайнових форм роботи та ін. Було оголошено кілька збірок наукових і науково-популяних статей.

Докладнішу інформацію про це можна знайти на наших сайтах, а також на тематичних сторінках у соцмережах.

На прикладі оголошених до підготовки збірок статей і розвідок, мабуть, найпереконливіше можна показати наші невдачі і наші проблеми.

Перше: ми не змогли укомплектувати потрібними чи бажаними матеріалами жодну із запланованованих збірок. Рукописи, які ми одержали для публікації в тій чи іншій збірці, не задовольняють жодному з критеріїв стандартної наукової статті чи розвідки, починаючи від вибору теми й закінчуючи рівнем грамотності написаного.

Це не означає, що ми відмовимося від втілення в життя цих проектів. Ми продовжимо роботу над формуванням збірок, відмовившись лише від конкретних строків виконання, тобто будемо орієнтуватися на виключно на ступінь готовності збірки до публікації.

Друге: до нашого коша не приєднався жоден науковець чи викладач. Одержані резюме або лише листи-запити (їх було чимало як з України, так і діаспори) дістали негативну відповідь або залишилися без розгляду.

З одного боку, ми справді високо тримаємо планку наших вимог, і не маємо намір її опускати – незалежно від того, як довго забере пошук потрібних людей – справжніх україноцентричних фахівців і ентузіастів своєї справи з системним, комплексним і нестандартним мисленням завтрашнього дня, які прагнуть корінних змін на краще в Україні і в українському суспільстві. 

З-поміж аплікантів і авторів листів-запитів найприкріше враження справляють особи, головним інтересом яких є матеріальна вигода. Ми навіть не відповідаємо на листи, в яких нас запитують, що автори матимуть, співпрацюючи з Українським Університетом. 

* * *

Звичайно, ми й самі активно шукаємо і придивляємося до людей, чиї знання, досвід і науковий, освітній та просвітницький доробок відповідають нашим потребам. Перед тим, як виходити на прямий контакт з такими людьми, ми здійснюємо пошук інформації про них в інтернеті з наступним її аналізом та оцінкою.

На превеликий жаль, потенційні кандидати на запрошення до співпраці часом гвиявляються настільки дискредитовані причетністю до певних фактів, подій та явищ, що співпраця з ними була б не на користь Українському Університетові незважаючи навіть на їхні таланти.

На сьогодні ми маємо на приміті менше десятка осіб, з якими охоче будемо співпрацювати, якщо вони приймуть наші запрошення до участі в проектах Українського Університету.

Тим часом ми продовжуємо шукати потрібних нам науковців, викладачів і просвітян, розширюючи сферу пошуку, і думаємо про нові можливості залучення фахівців до співпраці.

Головні критерії, за якими ми шукаємо таланти:

> україноцентризм незалежно від сповідуваних політичних поглядів;

> високий рівень фахової підготовки, яка відповідає оголошеним напрямам наукової, освітньої й просвітницької діяльності Українського Університету;

> чесність, чистота і прозорість життєвих устремлінь, непричетність до антиукраїнських та інших правних, політичних, моральних дій і вчинків на шкоду Україні, українському суспільству чи українській справі;

> самовідданість, жертовність і готовність починати з волонтерської участі у проектах і заходах Українського Університету;

> підтримка місії Українського Університету;

> обов’язкове вільне володіння українською мовою і щонайменше робоче – англійською. З часом нам будуть потрібні знавці й інших мов світу.

Якщо ви вважаєте, що вписуєтеся у ці критерії й бажаєте підключитися до наших проектів, будь ласка, надсилайте свої резюме з докладним супровідним листом та фотографією на розгляд віце-президента Українського Університету з розвитку та персоналу.

Електронна пошта офісу президента Українського Університету:

ukrainianuniversity@gmail.com.

Володимир Іваненко

Український Університет

1 – 23 жовтня 2017 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: