ПРО «РАШУ ТУДЕЙ»

Гордон пише:

«Президент РФ Владимир Путин на пресс-конференции во Вьетнаме 11 ноября заявил об “атаке на российские СМИ” в США. Об этом сообщает пресс-служба Кремля.

“Атака на наши СМИ в США – это атака на свободу слова, без всякого сомнения. Мы разочарованы, как в таких случаях говорят. Ответ мы обязательно должны будем какой‑то сформулировать, и он будет зеркальным. СМИ дают информацию, трактуют ее и высказывают свою точку зрения. Можно с ними поспорить, но не путем закрытия или создания условий, невозможных к осуществлению прямой профессиональной деятельности, а путем представления своей точки зрения, доведения своей информации до аудитории. Нет, пошли по пути фактического закрытия. Ответ будет адекватным, зеркальным”, – сказал Путин.

Минюст США обязал телеканал RT зарегистрироваться в реестре иностранных агентов. 9 ноября главред телеканала Маргарита Симоньян заявила, что Russia Today “подчинится” требованию министерства юстиции США.

Как отмечало Yahoo News, регистрация в качестве иностранного агента не означает прекращение вещания RT в США. Изменяется схема подачи финансовых отчетов филиала, а произведенные им программы должны быть маркированы как пропаганда иностранного правительства.

1 октября Симоньян говорила, что из-за давления властей телеканал Russia Today может прекратить вещание в США.

Спикер министерства иностранных дел России Мария Захарова заявляла, что ведомство планирует принять ответные меры в отношении американских СМИ, работающих в России, если в США будут продолжать давление на российский телеканал Russia Today.

РБК со ссылкой на источник в Совете Федерации писало, что на территории России может быть ограничена деятельность CNN, “Голоса Америки” и “Радио Свобода”

З цього випливає, що і Путін, і Гордон плутають божий дар з яєшнею.

Почнімо з кінця і з запитань. Чи CNN, “Голос Америки» й «Радіо Свобода» зареєстровані й функціонують в Росії як російські компанії? Здається, ні. Я пробував вигуглити бодай якусь інфу у пошуках відповіді на це запитання, але не знайшов. Акредитовані представництва «нє в счьот».

RT (Russia Today) зареєстрована в США як американська компанія (не як представництво) і здійснює мовлення не через американські канали, а через свій власний.

Свого часу я писав, що під час переходу з аналогового мовлення на цифрове, у американських компаній був технологічний збій. Через це перехід спочатку було відкладено (здається, на півроку), а потім він здійснювався повільно і з труднощами.

Тому якийсь час RT був єдиним каналом, який домінував у просторі цифрового телебачення: Росія постаралася своєчасно забезпечити його найновішими технологіями.

Мовлення на RT здійснюється дуже хитро. Якщо не звертати увагу на зелену марку з абревіатурою, то ви ніколи не довідаєтеся, що це не американський канал. Таке враження, що це – питомий американський канал, який пропагує ідеї, опінії й «новини» за участю осіб з російськими мордами й прізвищами.

CNN, “Голос Америки» й «Радіо Свобода» ніколи не завуальовують себе. Вони безперестанку нагадують, хто вони є в процесі мовлення. І в цьому є принципова відмінність між американцями й росіянами.

Що непокоїть американців з RT, так це використання недозволених методів ведення пропаганди, «подлічанія» в ефірі тощо. Росіяни роблять це настільки відверто й похабно, що воно переходить усякі межі.

Забороняти, звичайно, RT ніхто не буде. Конституція США взагалі забороняє втручання в свободу слова та будь-яке регулювання діяльності ЗМІ.

А от відверте лобіювання інтересів іншої країни, до чого, власне, й придираються власті США, звичайно, має відповідати тим вимогам, які встановлює відповідне законодавство країни.

І нічого в цьому надзвичайного немає. Американці не менше вимогливо ставляться до діяльності й своїх юридичних та приватних осіб, які переступають межі дозволеного.

Володимир Іваненко

Український Університет

12 листопада 2017 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: