ЯК ПОДОЛАТИ АГРЕСИВНЕ НЕВІГЛАСТВО

За великим рахунком, Vitaly Portnikov, безумовно, має рацію. Біда тільки в тому, що він киває на невігластво окремих особистостей, зокрема й автора «Сватів». Проблема ж у низькому рівні освіченості й поінформованості суспільства в цілому.

За чверть століття незалежності українське суспільство так і не вирвалося з тенет совкового мислення й прищепленої йому ненависті до «класових ворогів».

Освіта й просвіта так і залишаються в радянській системі координат. І хоч історія КПРС та марксизм-ленінізм залишили шкільні класи й вишівські аудиторії, ідеологія й методологія освіти й просвіти залишаються незмінними.

Усе було б інакше, якби освіта й просвіта перейшли сутнісну українізацію, а українознавчі дисципліни замінили названі вище компартійно-радянські предмети.

Натомість реформу освіти зведено виключно до мови викладання. Та й учителі та професори залишилися такими ж, як і були за СРСР, відтворюючись у середовищі «кримінального хаосу».

Друга складова – журналістика і система ЗМІ – справляє ще гнітючіше враження. Тут править бал совок у тозі «русского міра». Інформаційний простір монополізований Московією, і ЗМІ роблять усе можливе й неможливе для дезорієнтації споживачів свого продукту, і «Свати» – не єдиний приклад.

Навіть україномовні ЗМІ, за окремими винятками, ідеологічно й методологічно не є україноцентричними.

На який наслідок у суспільному поступі можна сподіватися від такої інформаційної сфери.

Третє середовище, яке сприяє принаймні вихованню любові до ближнього, – церква. В Україні продовжує діяти РПЦ під «ніком» УПЦ МП, яка виховує лише ненависть до тих, хто не є «своїм», «русскоміровскім» (якраз у дусі сьогоднішньої Євангелії). Але чи тільки УПЦ МП каламутить воду в духовному житті українського суспільства і сіє ненависть до всього українського?

Отже, відповідальність за все, про що пише сьогодні колега Портников, несе не так влада й політична псевдоеліта, як інтелектуальна, творча й духовна еліта України.

Нам би об‘єднувати зусилля, позбуватися прихованих агентів ворожого впливу й робити все можливе для українізації суспільства, піднесення його національної свідомості й громадянської відповідальності.

Здійснивши ці завдання, ми підготуємо суспільство до виконання наступних завдань – заміни старих совкових суспільного устрою й системи урядування новими україноцентричними суспільним ладом та системою урядування, які є питомими для українських традицій і звичаїв.

Володимир Іваненко

Український Університет

26 листопада 2017 р.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1943185309280845&id=1921232904809419

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: