МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

(До двадцятиріччя заснування)

Двадцять років тому появилася на світ Асоціація громадян україни в США. Нас було троє співзасновників: Михайло Даценко, покійна уже Ганна Джонсон і автор цих рядків.

Приводом для нашого згуртування в організацію була потреба у захисті громадянки України, яка приїхала в Нью-Джерсі доглядати свого 90-літнього дядька й потерпіла від нечистого на руку адвоката українського походження та його приятеля – генерального консула України в Нью-Йорку.

За підтримки з боку посла України в США д-ра Юрія Щербака (посол, як виявилося, не мав адміністративного впливу на генконсула, і все, чим міг нам допомогти, так це виматюхати корумпованого дипломата) ми здобули хай і неповну, але перемогу в тій битві.

Наша боротьба за очищення й налагодження належної роботи консульської системи тривала потім ще кілька років, і зміни на краще таки прийшли.

Саме у ці дні 1999 року наша асоціація зареєструвалася під назвою “Ukraina Citizens International Association – UCIA” (Міжнародна асоціація громадян України – МАГУ).

Одним із першочергових завдань, яке ми взялися розв’язати, була активізація громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, у виборах президента й Верховної Ради України.

Справа в тому, що посольства й консульства не горіли бажанням залучення до участі у виборах якомога більшої кількості громадян України. Мали місце проблеми з реєстрацією виборців, а то й саботаж. Я вже й не кажу про брак роботи з виборцями за місцями їхнього проживання, і особливо – про довезення виборців до виборчих дільниць: більшості громадян України треба було їхати за сотні миль до посольства чи консульства, щоб проголосувати.

Отже, ми чимало зробили для того, щоб поліпшити роботу виборчих дільниць, а також ми збирали гроші для винайму чартерних автобусів, якими довозили виборців до виборчих дільниць.

Окремо тут треба сказати про роль МАГУ у президентських виборах 1999 року, на яких ми вирішили підтримати кандидатуру Євгена Марчука. Фактично ми стали закордонним представництвом його виборчого штабу, і координати нашої асоціації було вказано на сайті кандидата.

Мало хто знає, яку роль відіграла МАГУ у подіях, пов’язаних з Помаранчевим Майданом 2004 року. Буквально через півтори години після того, як люди вийшли на Майдан у Києві, ми виставили перший пікет біля посольства України у Вашингтоні й закликали усю діаспору зробити те саме у столицях і містах перебування українських дипломатичних місій у країнах компактного проживання українців.

Ви знаєте, як діаспора підтримувала Помаранчеву революцію в Україні, зокрема – й матеріально.

Зосередившись на організаційних і координаційних заходах, МАГУ не брала участі в матеріальній підтримці Майдану 2004. Це пояснювалося тим, що ми зосереджувалися на проекті, який передбачав підтримку українських приватних підприємців і родинних бізнесів. За декілька років роботи цього проекту члени МАГУ зібрали й переслали в Україну понад $250,000.

Упродовж років МАГУ активно співпрацювала з посольством України в США у справі організації днів відкритих дверей…

Улітку 2010 року я склав із себе повноваження голови Ради директорів МАГУ, щоб зосередитися на іншомк проекті. Відтоді Асоціацію очолює її президент Михайло Даценко.

МАГУ інформує про свою діяльність за допомогою інформаційного бюлетеню “Громадянин України”.

Останніми роками з різних причин МАГУ знизила свою активність. Але у кожного громадянина України, який постійно або тимчасово перебуває за межамм України є шанс приєднатися до Асоціації й узяти участь у її роботі.

Хто хоче привітати МАГУ та її президента, запропонувати співпрацю або підписатися на бюлетень, раджу шукати Михайла Даценка (Mikhajlo Datsenko) на LinkedIn (він не має сторінки на ФБ) або написати йому на адресу: ukraina_citizen@yahoo.com.

Володимир Іваненко

Український Університет

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

%d bloggers like this: