ЗВЕРНЕННЯ ВОЛОДИМИРА ІВАНЕНКА до нащадків і спадкоємців генеральної козацької старшини, козацької старшини та українських козаків в Україні й поза межами України сущих

Шановне панство!

У мене не було наміру активізуватися в козацькому русі – я достатньо зайнятий тими проектами, над якими працюю. Хоч сам я з козацького роду по батьковій лінії, козацтво мене досі цікавило в науковому аспекті та як частина системних змін в Україні.

Упродовж десятиліть я просто з інтересом спостерігав за процесами відродження й «відродження» козацтва, і тільки останніми роками занепокоївся тим, куди ці процеси ведуть.

Це спонукало до написання окремої статті «Чи не час нам по-новому поглянути на козацтво?» (https://www.facebook.com/cossackology/posts/980093678815962) та започаткування сторінки «Українське козацтво» в мережах як проект Міжнародної Фундації Лідерства, а також науково-дослідного проекту «Козакознавство» під егідою Українського Університету.

Обговорення статті час від часу актуалізується, а відстежування фактів, подій і явищ у рамках названих проектів уже привело до вельми невтішних висновків. Найважливішим із них є висновок про те, до якої міри дискредитовано саму ідею відродження козацьких традицій і звичаїв.

Тут не місце вдаватися в деталі. Я пишу цей текст для того, щоб привернути вашу увагу до проблеми, яка довела мою козацьку кров до кипіння і підштовхнула до кроку у царину, щодо якої я мав намір залишатися лише дослідником-спостерігачем, себто не стаючи дійовою особою козацтва як явища.

Поклик предків, мого славного козацького старшинського роду штовхає мене до дій, щоб, очевидно, довершити справу, розпочату гетьманом Петром Іваненком (Петриком) – співавтором Конституції, знаної як Конституція Пилипа Орлика й фундатором перевіреного часом історичного союзу українців з кримськими татарами.

Мій заклик до вас, нащадки славного українського козацтва, зводиться до кількох доволі простих тез:

1. Нам – прямим нащадкам і спадкоємцям козацьких старшин і рядового (але родовитого) козацтва – зараз надзвичайно важливо об‘єднати свої зусилля заради відродження славних традицій і звичаїв, а також козацького Духу та зробити усе можливе для очищення козацького руху від тих, хто захоплюється лише атрибутикою козацтва, використовує козацтво для задоволення своїх нездорових амбіцій або навіть і для свідомої дискредитації козацтва як нашого національного феномену.

2. З цією метою я прошу зголоситися в приват на сторінці «Українське козацтво» (https://www.facebook.com/ukrainske.kozatstvo/) або на електронну пошту (dr.volodymyr.ivanenko@gmail.com):

а) нащадків старшинських козацьких родів, записи про які збереглися в козацьких реєстрах та родословниках малоросійського дворянства;

б) нащадків козаків, які пам‘ятають своє козацьке походження, – а також записуватися в групу «Українська аристократія» (https://m.facebook.com/groups/977382288997080);

в) симпатиків українського козацтва, які поділяють козацькі цінності і які в перспективі можуть стати козаками.

3. На сторінці «Українське козацтво» та в групі «Українська аристократія» ми розгорнемо широке обговорення проблем організації сучасного козацького руху та консолідації його зусиль для здійснення системних змін в Україні, а по ходу – й очищення сучасного українського козацтва від «шароварщини» й «генеральщини» заради відродження його Духу, його традицій і звичаїв, завдяки чому ми зможемо зробити козацтво рушійною силою в піднесенні національної свідомості й громадянської зрілості/відповідальності українського суспільства та українізації України, а відтак і подальших системних змін.

4. Важливими складовими нашої діяльності стануть:

а) своєрідна ревізія козацьких товариств і об‘єднань;

б) відмежування від тих, хто не має права навіть називатися козаками;

в) освітньо-просвітницька й інформаційно-роз‘яснювальна робота серед тих, хто має реальні зв‘язки з козацьким минулим, але збився на манівці;

г) розвиток нового сучасного козацтва як громадського/суспільного чи навіть громадсько/суспільно-політичного руху тощо.

Уже зараз ми можемо почати обговорення ідеї заснування Всеукраїнського Козацького Руху на Фейсбуці (https://m.facebook.com/groups/799507953572472) та Телеграмі (https://t.me/CossackMovement).

5. Щоб відкинути будь-які підозри щодо щирості моїх намірів і можливих закидів на мою адресу, прошу пам‘ятати:

а) у мене немає й у принципі не може навіть бути президентстких амбіцій (див. Конституцію України), і це робить мене вільним від номенклатурної залежності щодо будь-кого і будь-чого;

б) у мене немає й гетьманських амбіцій, хоч я не виключаю якусь тимчасову лідерську роль, поки ми не знайдемо або не підготуємо достойного кандидата на гетьмана (й президента), і ви ніколи не побачите мене в генеральському чи полковницькому однострої, як і в шароварах;

в) я не шукаю в цій ініціативі ні слави, ні матеріальної чи будь-якої іншої особистої вигоди, і тому мене не можна купити у прямому чи переносному сенсі;

г) я хочу, щоб моїми побратимами, сподвижниками й послідовниками у цій надзвичайної ваги справі стали люди з такими ж чистими намірами.

Це – все, що я вам хотів сказати на даний час. Попереду ще буде багато розмов, а ще більше – діла. Головним предметом моєї уваги й моїх зусиль були й залишаються: просування ідеї системних змін в Україні (дет. див.: https://www.facebook.com/UkraineSystemChange/), в реалізації якої саме українське козацтво із своїми традиціями й звичаями може відіграти ключову й вирішальну роль.

Слава Україні!

Слава Українському Козацтву!

Проф. Др. Володимир Іваненко

Український Університет

Україна, Інк

Міжнародна Фундація Лідерства

22 – 25 травня 2018 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: