ХАЙ ТАМ ВІЙНА, АЛЕ ШОУ МАЄ ТРИВАТИ

Read in English: LET THERE BE THE WAR, BUT THE SHOW MUST GO ON – Dr. Volodymyr Ivanenko

Мене настирливо запрошують узяти участь у святі марнославства

В Америці відбувається багато усіляких заходів, пов‘язаних із Україною. Особливо зараз, у часі війни Росії проти України. За всіма устежити практично неможливо. Навіть у реґіоні, в якому живеш, не завжди знаєш про все, що тут відбувається.

16 травня ц.р. на електронну пошту України Інк прийшов для мене всіяний помилками лист із таким собі фамільярним зверненням, яке геть чуже і чужде стилеві чорної краватки (black-tie style):

«Привіт Володимир Іваненко!

Мене звати Юлія і я PR-менеджер на TOP USA Awards – (topusaawards.com)

Наскільки я знаю, ви є засновником «Українського університету», «Україна» і маєте українське коріння. Ми віримо, що ви станете чудовим кандидатом для нашої майбутньої книги «ТОП-100 підприємців США з українським походженням»!

Презентація книги «ТОП-100 підприємців США з українським походженням» та церемонія нагородження 100 героїв книги відбудеться на масштабному заході 22 липня на Cipriani 25 Broadway. Захід висвітлюватиме понад 100 медіа-партнерів, а книга буде видана тиражем 10 000 примірників.

Більше інформації можна знайти на нашому веб-сайті – topusaawards.com

Кожен ВИБРАНИЙ герой книги ОТРИМУЄ:

Розворот 2 сторінок книги з вашою особистою історією успіху;

Ексклюзивні квитки на 2 осіб на гала-вечерю на Cipriani 25 Broadway; (кожен понад 1500 доларів США)

Персоналізована нагородна статуетка, яку вручає голлівудська зірка;

10 примірників книги для спільного використання;

Охоплення вимогливої ділової аудиторії під час виступу на заході;

Підвищення вашої репутації та спілкування серед успішних американських підприємців;

Стаття серед 99 номінантів на окремій сторінці корпоративного сайту TOP USA Awards;

Можливість виграти головний приз

Запрошуємо вас на коротку зустріч, щоб познайомитися з вами особисто, розповісти більше про проект і запросити стати частиною книги та історичної події. Наша мета – познайомити світ з найдостойнішими підприємцями з українським корінням! Про наші досягнення повинен знати весь світ! Тому ми з нетерпінням чекаємо на вашу відповідь, щоб запланувати зручний час для відеодзвінка.

Забронювати зустріч можна в календарі за посиланням https://calendly.com/j_zaritska/nominee-interview-top-usa-awards

З найкращими побажаннями,

Юлія Руденко, TOP USA Awards Team»

Тут Юлія Руденко розповідає про свою участь у TOP USA Awards

* * *

Перш, ніж відповісти на таке, ну, таке ж привабливе запрошення, я вирішив розібратися, що ж воно за проект такий. На сайті проекту, зареєстрованого в США як TOP USA Awards Inc, про це сказано так:

«Значна кількість українців успішно відкрили свій бізнес у США. TOP USA Awards inc ініціює один зі своїх проектів, який має на меті показати всьому світу можливості, які сьогодні пропонує американський ринок людям з різних країн».

Далі ж виявилося, що TOP USA Awards — це свого роду реінкарнація телепроекту TOP UA Awards, зареєстрована в США на підставних осіб.

Мені не вдалося знайти сайт компанії TLL Logistics Inc. Цікаво, що таку назву носить ніґерійсько-грецька компанія і майже таку назву має китайська компанія.

«Бізнес «TOP.UA» процвітав на території України аж до повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. Враховуючи ситуацію, проект переїхав до США. Відтепер це буде «TOP USA awards inc», і ми виділимо 100 найкращих списків у різних регіонах США.
Попереду ще стільки вартих уваги 100 найкращих премій США в різних сферах: право, ІТ, дизайн, мистецтво тощо.
Хоча засновники «TOP USA Awards inc» Тарас Лавровський і Діана Гетун за національністю українці, першим відбудеться захід «100 найкращих бізнесменів США з українським корінням».
В Україні до проекту залучили зіркових ведучих, знаменитостей та успішні компанії, які також випускають власний журнал.
Знайдіть наш фотоархів нижче та подивіться, як це було чудово».

Обличчям проекту як в Україні, так і в США стала Катерина Осадча, яку на сайті проекту предстааляють як «найвідомішу і найепатажнішу журналістку і телеведучу України», одну із «найвпливовіших фешн-інфлюенсерів країни», лавреатку державної телепремії «Телетріумф» у номінації «Інтерв’юер» (2018). Тепер у неї є шанс стати такою в масштабах США.

Представляючи К. Осадчу, орґанізатори проекту TOP USA Awards чомусь замовчують, що ця «найвідоміша і найепатажніша журналістка і телеведуча України» є співробітницею телеканалу «1+1» Ігоря Коломойського, проти якого саме в США порушено кримінальну справу і який, отже, тут є під санкціями.

Напарником К. Осадчої на сайті представлено Юрія Горбунова, Заслуженого артиста України, продюсера і, до речі, колишнього співробітника «95-го кварталу», а за сумісництвом — ще й чоловіка Осадчої.

Схоже на те, що Осадча і Горбунов просто втекли від війни в Україні, а Горбунов — ще й від участі в Теробороні.

У запланованому на літо «ексклюзивному заході» візьме участь іще одна цікава особа — народна артистка України, співачка, актриса, телеведуча та меценат Тіна Кароль.

«Усі гості мають унікальну можливість наживо відчути її захоплюючий голос і напружену сценічну присутність. Тіна буде присутня протягом усього заходу, виконуючи кілька своїх найпопулярніших пісень і приєднуючись до гостей за їхніми столиками», — нахвалюють суперечливу в усіх відношеннях знаменитість орґанізатори TOP USA Awards.

Ну, а щоб учасники «ексклюзивного заходу» не залишилися голодними, їх годуватиме Євген Клопотенко (його чомусь називають Івгеном) — відомий український шеф-кухар, співвласник ресторану «100 років тому вперед» у Києві та бістро «Інші» у Львові.

Це — той Клопотенко, який 2020 року «запустив ініціативу визнання борщу нематеріальною культурною спадщиною України ЮНЕСКО».

Першими підприємцями, які вже потрапили в число учасників рекламованого заходу, стали вже кілька десятків підприємців. Очевидно, вербування учасників іде дуже туго. Тому у список потрапляють не тільки «американські бізнесмени з українським корінням», а й українські підприємці, які пов‘язані з американським ринком, але ніколи не були і не є власне американськими підприємцями (напр., Ростислав Кисіль чи Ігор Фостенко), а також такі, що не мають українського коріння.

Мабуть, труднощами з набором і можливим зривом заходу, бюджет якого складає понад півтора мільйона доларів (так, $1,500,000+!) і під який уже орендовано приміщення в Нью-Йорку, можна пояснити настирливість, з якою орґанізатори шоу заповзялися вербувати й мене. Упродовж десяти днів після 16 травня піар менеджер проекту Юлія Руденко надіслала мені сім нагадувань. Та не просто нагадувань, а вимог зголоситися на телефонне інтерв‘ю.

А я все тягну й тягну… Бо думаю, як делікатно пояснити орґанізаторам, що я не співпрацюю з токсичними людьми і що під час такої страшної війни в Україні навіть у далеких від фронтової зони США абсолютно недоречно українцям (хай і українобайдужим!) проводити такі показушні заходи…

Що ця затія з TOP USA Awards сумнівна ще й із суто технічного погляду, підказує й мій власний досвід. Колись у співпраці з Вашинґтонською групою українських професіоналістів (The Washington Group), за прикладом наших канадських колеґ, ми намагалися укласти рекламно-інформаційний довідник українських бізнесів США. Так-от, нам не вдалося зібрати матеріал навіть на тоненьку книжечку.

Отож назбирати в США сотню найуспішніших, з мільйонними оборотами бізнесів з українським корінням навряд чи можливо в принципі. Стягувати ж докупи хай і досить багату різношерстну публіку, яка має суто формальне відношення до України, яку ніколи не цікавила українська справа і яка, можливо, зараз активізувалася лише через те, що Україна в тренді, а отже — можна на цьому підняти собі рейтинґ, — це просто блюзнірство.

Печальним є ще й те, що наш діловий люд готовий розкошелитися на шикарний банкет під час війни, а от підтримати ідею створення потужного Руху Світового Українства йому не до снаги. Виходить, краще прогуляти на марнославному заході десятки тисяч доларів, ніж пожертвувати бодай один долар на громадську справу й устроєву трансформацію України.

До речі, обізнані люди мені розповідали, що один із тих, хто уже процшов кастинг для участі в TOP USA Awards, за мирного часу любив кататися на військових літаках, оплачуючи доступ до пілотської кабіни хабарями. Думаю, він налітав достатньо годин, щоб у часі війни сісти за штурвал бойового літака, але не зробив цього.

* * *

Яка ж мета TOP USA Awards? Звісно ж, формально — підтримка України. Ну, правда, не напряму Збройним Силам чи кому там ще, а біженцям. 50% від продажу квитків та 100% коштів від благодійного аукціону, який буде проходити під час заходу, обіцяють передати до благодійного фонду CashForRefugees (Готівка для біженців), заснованого одним із почесних номінантів TOP USA Awards Сємьоном Дукачем, який позиціонує себе як… російсько-американський бізнесмен і який начебто разом із дружиною-одеситкою Наташею Дукач уже «фінансово підтримав понад 15 000 українських сімей біженців».

Сємьон уславився не так тим, що був виконавчим директором Techstars у Бостоні, головою публічної торгівлі Sharpspring і засновником Fast Engines та One Way Ventures і навіть не тим, що інвестував понад 100 мільйонів доларів у технологічні стартапи, засновані іммігрантами, серед яких багато українців (імена останніх нам поки що не вдалося встановити) та зробив понад 100 «ангельських інвестицій», а як колишній професійний гравець у блекджек, який за дуже короткий час умудрився $300,000 перетворити на $2,000,000,000.

Ось що про нього пише англомовна Вікіпедія:

«Він грав із Strategic Investments, а пізніше був одним із засновників і лідерів команди Amphibian Investments, чиї подвиги описані в «Busting Vegas» Бена Мезріча та згадуються в «Bringing Down the House» Мезріча. Дукач був головним героєм фільму «Розгромити Вегас» і єдиним членом блекджек-команди Массачусетського технологічного інституту, якого в обох книгах згадували його справжнім іменем».

Словом, людина-леґенда, хай і з, м‘яко кажучи, суперечливими уподобаннями…

Ну, це таке… Гірше, коли заможний заморський заможний заокеанський дядько запрошує тебе з України собі в помічники, довіряє тобі розпоряджатися коштами його бізнесу, а потім дядько, довідавшись про твої зв‘язки із радянськими спецслужбами, загадково гине за так і не з‘ясованих обставин, і ти успадковуєш стартовий капітал, який не без сприяння тих же спецслужб помножуєш у сотні й сотні разів…

Такого штибу багатії не вельми переймаються долею і перспективами розвитку України. Українська справа для них чужа. Вони люблять розкошувати й купатися в теплі софітів, говорити загальники типу «зробимо Америку знову великою», інвестувати в ґольф-клуби та казино, не без серцевого болю відриваючи дещицю на благодійність, як це робить, наприклад, Дональд Трамп.

На жаль, серед багатіїв з українським корінням немає таких, хто готовий щедро давати кошти на українську справу, інвестувати в будівництво музеїв, у науково-дослідні установи й університети, як це робить для Америки мій знайомець американський мільярдер Девід Рубенстайн. Живе він скромним життям пересічного американця і не бере участі в марнославних заходах, як оцей, що ми тут обговорюємо.

* * *

У процесі спілкування з Ю. Руденко я попросив, щоб орґанізатори TOP USA Awards додали свої підписи до Звернення, ініційованого Орґкомітетом Руху Світового Українства 12 березня 2022 р.

Пані чи панна Руденко запевнила мене, що «поширила запрошення серед членів команди». Жодного підпису, однак, не одержано. Для мене це показник того, як люди з українським корінням ставляться до війни Росії в Україні, та й узагалі мірило рівня їхньої національної свідомості й громадянської зрілості людей.

Володимир Іваненко

25 травня 2023 р.

Post Scriptum:

Перший відгук на мою публікацію прийшов з України: «Цікаво скільки вони запросили заплатити за участь у ТОП?». Я довідався б про це, якби погодився на інтерв’ю. Сподіваюся, ми довідаємося від тих, хто пройшов попередню розмову… Нагадаю, що бюджет заходу складає $1,500,000. За ці гроші не можна, звичайно, купити F-16 чи танк Abrams, але принаймні на один бронетранспортер для ЗСУ вистачило б. Так хто ж із орґанізаторів про це думає?


Donate to Ukrainian University & Ukrainians Worldwide Movement | Складіть пожертву на Український Університет і на Рух Світового Українства

[$1] [$5] [$10] [$20] [$50] [$100] [More]

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: