ПОВЕРНЕННЯ БЕНЬЯМІНА НЕТАНЬЯГУ

Чи буде воно сприятливим для україно-ізраїльських взаємин?

В Ізраїлі повернувся до влади один із найуспішніших прем‘єрів країни Беньямін Нетаньягу. Вітаючи Б. Нетаньягу з черговим призначенням на посаду прем‘єр-міністра, я хочу сказати тут про дві речі.

Перше. Стосунки Б. Нетаньягу з Україною досі не були райдужними. Скорше — проблематичними. Ґуґл видасть вам безліч публікацій на тему «Нетаньягу і Україна».

Його дружина Сара Нетаньягу під час візиту в Україну 2019 року потрапила в епіцентр скандалу в Києві, пов’язаного з українською традицією зустрічати гостей хлібом і сіллю.

З дружиною Сарою

З того приводу Б. Натаньягу записав навіть окремий відеокліп із вибаченнями:

Дражливою для українців є ідея «Небесного Єрусалиму», що її агресивно просуває в інформаційний простір Ігор Беркут (він же Ігор Гекко), який бачить на чолі цього проекту саме Б. Нетаньягу і який буцімто Нетаньягу вже обговорював.

Мапа уявного Небесного Єрусалиму

Годі й згадувати про дружні стосунки Нетаньягу з В. Путіним, який розв‘язав повномасштабну війну Росії проти України.

Обнадійливим є спілкування з Нетаньягу чинного президента України В. Зеленського. Хочеться вірити, що Зеленський кардинально змінить упередженість і настороженість ізраїльського лідера щодо України на позитив.

Візит Б. Нетаньяху в Україну (2019)

Друге. Є ще один чинник, який може і має зіграти позитивну роль як на особистісному, так і на державно-політичному рівнях. Хоч поокремо взяті факти уже відомі фахівцям, я буду перший, хто зводить їх докупи і озвучує.

Миколай «Рудий» Радзивіл

Вас це дуже здивує, але Беньямін Нетаньягу ґенетично пов‘язаний з Україною. За даними американського Інституту клітинних досліджень (Cellular Research Institute), рід Нетаньягу по чоловічій лінії споріднений з українськими родами Радзивілів (Радивилів) та… Іваненків. Так, у мене й у Нетаньягу одна й та ж формула ДНК.

Сподіваюся, що коли Б. Нетаньягу довідається про свою закоріненість в Україну, ґенетична пам‘ять пошле йому мудрість «віленського ґенія» — славного предка Нетаньягу, який народився на Берестейщині (нині це Бєларусь) і у склепі якого у Вільно (Вільнюс, Литва) похований видатний український магнат граф Потоцький (див.: Гаон із Вільна).

Гаон із Вільна

Мені дуже хотілося б, щоб україно-ізраїльські взаємини перейшли в якісно нову фазу, щоб Ізраїль реально підтримав Україну в її спротиві російській аґресії і щоб Ізраїль нарешті визнав влаштований Московією в Україні Голодомор ґеноцидом українського народу.

28 грудня 2022 р.

Published by Dr Volodymyr Ivanenko | Д-р Володимир Іваненко

Entrepreneur, Professor & Scholar | Підприємець, професор, учений

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: